Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Tetovarja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  9

kur qel djelli synin heret per mi Sharr
syri tetovares hapet si kristal ooo
vesa e mengjesit ma lagu qerpikun
ah moj tetovare qysh ma dogje shpirtin

fushes se Pollogut kur t'piqen qershit
do t'kthehem moj zemer do t'kthehem ni dit oo
do ta bojm shtepin oo ni kala me gur
edhe nu djegt Sharri moj ne z'do ikim kurr zemer kurr

tetovare thuj pash besen ku m'rrit njat shtat
se pa ty moj zemra ime s'mrrihet dit as nat
teotovare thuj pash besen ku m'rrit njajt shtat
se pa ty moj zemer smrrihet dit as nat ee

pritem zogu i lales, pritem dhe noj dit
bota s'esht per mue, ty t'kom yll e drit oo
vesa e mengjesit ma lagu qerpikun
ah moj tetovare qysh ma dogje shpirtin

tetovare thuj pash besen ku m'rrite njat shtat
se pa ty moj zemra ime s'me rrihet dita as nat
tetovare thuj pash besen ku m'rrite njat shtat
se pa ty moj zemer s'me rrihet dit as nat ee


Ky tekst u dërgua nga Dita

Ilir Shaqiri - Tetovarja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tetovarja".
3. Video është e këngës "Tetovarja", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0