Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Kënga E Çiftelisë Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Plot me gezime ta mbush zemren
nga ulgina sjell jehonen
kush e din si e ka emrin
heej-hejheej asaj emnin çiftelia thojn.

Refren:
Me dy tela ngjyre e arit
e percjell kangen shqiptari
brez mas brezi, rit mas riti
heej-hejheej me barot kangen e nisi o hee.
Tela e ka qe s'ndryshket kurr
heej-hejheej dhe voglushe bëhet burro hee.

Lart ja ngrit zanin malsise
flet per trimat me flamure
si thon ndryshe çiftelise
heej-hejheej teli asht qe s'ndryshket kurr o hee.

Refren: Me dy tela….

Ushton kanga nga kto male
si ujvar qe rrjeth gjithmone
kush tingllon ne festivale
heej-hejheej tingllon çiftelia jon o hee.

Refren: Me dy tela…


Ky tekst u dërgua nga Lilokras

Ilir Shaqiri - Kënga E Çiftelisë
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kënga E Çiftelisë".
3. Video është e këngës "Kënga E Çiftelisë", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0