Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilir Shaqiri - Këngë Për Zahir Pajazitin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  12

MBLIDHUNI O BURRA GJAKU I SKENDERBEUT
PASKA RRIT KOSOVA GJOKSIN E ATDHEUT

MALLI PER LIRI E DOGJ VJET PER VJET
ZAHIR PAJAZITI BURR QE PRET RRUFE (EEEE EJ MORE)

NAN LOKJA LLAPJANE NGRIHET SI AJKUN
AT DIT GJAKU I ARBRIT RRIDHTE PORSI LUM

DJALIN PO KERKONTE ZJARR DIGJEJ N KRAHNOR
SYT DY KROJE MALI 1 PISHTAR NE DOR HEJ MOREE

KUR PA DRITEN E SYVE BANI ZEMREN GUR
OFSHANI 1 HER FOLI PORSI BURR

QENKAN NISUR DJEMT RRUGEN PER CLIRIM
JETA E TYRE U QOFT FAL POPULLIT TIM HEJ MOREE

REFRENI:

MBI FUSHA TE KOSOVES LOTI BAHEJ VES
PO VIJN CLIRIMTARET LIDHUN BESA-BESë
ZAHIR PAJAZITI 1 PLLUMB NEPER QIELL
GJAKU IM KOSOVë TU BAFT DRIT E DIELL HEJ MOREE


Ky tekst u dërgua nga KRENAR KOKOLLARI

Ilir Shaqiri - Këngë Për Zahir Pajazitin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Këngë Për Zahir Pajazitin".
3. Video është e këngës "Këngë Për Zahir Pajazitin", por nuk këndohet nga Ilir Shaqiri.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ilir Shaqiri:


Komente 0