Audio

Iliret - E Përditshmja Jonë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

06/06/2012

2012-06-06T23:54:36Plaku im gazeten e lexon
Flet per flet me dor e shfleton
Situata politike e brengos
Ne menyren e vet shpesh e komenton
Bot e rrejshme qenka kjo

Agresori Fasonet i rreshton
Ne faqen tjeter viktimat siguro
Qe te mos flet zi e me zi
Te tjeret kendojn per Etiopi .... Per Etiopi

Dollari shkrihet ne municion
Qindra femije uria i kaplon
Njeri Buzqesh e tjetri Vajton
Kjo eshte e perditshmja jon

Te ngopurit, te uriturit sja beson
Historia ket na e deshmon
Sik, hindus, qifut, musliman
Te gjith ne sillemi ne nje kazan
Dhe vdesim per ideal

Palestina heronjet i vajton
Agresori eproret i dekoron
Mr. Regan, Tavarish Gerbaqov
Ardhmeria azgje nuk premton
Nese kshtu vazhdon

Dollari shkrihet ne municion
Qindra femije uria i kaplon
Njeri Buzqesh e tjetri Vajton
Kjo eshte e perditshmja jon

Dollari shkrihet ne municion
Qindra femije uria i kaplon
Njeri Buzqesh e tjetri Vajton
Kjo eshte e perditshmja jon

Kjo eshte e perditshmja jon
Kjo eshte e perditshmja jon


Ky tekst u dërgua nga Athureem
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...