Më mbaj mend (për 1 muaj)


Iliret - Xhamadani Vija Vija (Remix)

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Xhamadani Vija Vija (Remix)".
3. Video është e këngës "Xhamadani Vija Vija (Remix)", por nuk këndohet nga Iliret.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Iliret - Xhamadani Vija Vija (Remix)  (Feat. Gold AG)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Gold AG

16/10/2012

2012-10-16T14:44:47+00:00Kam nje lot pikon si ar
se me shekuj jam shqiptar
e kur malet mi mbloj bora
per atdhe kanges ja mora -2X-

Xhamadani vija vija
esht Kosova
esht Shqipnia
rreh si zemer qiftelia
o sa e madhe esht Shqiperia

-GOLD AG-

-me tradit e zakon
kanun e bajrak
e kom ni atdhe
qe mbroj me gjak
molos e kaun i shtrir
ne epir i pari ne ballkan
me ni emer Ilir
dojn kete Shqipni
me nda ne 2-sh
se e din qe e jona esht deri n'Nish
armiqt e mi kufijt i din
Shqipni o krejt prej Lugine n'Janin
jom Drenic Llap e Dukagjin
Shkup e Tetov, Kuks e Ulqin
mali na pret kur ka nevoj
emrin e kom un Kuks e Trupoj
kem nje gjuh nje flamur nje voter kur pragun e run vllau me moter
i ritun me hjeka edhe gazep
me flamur më mbuloj nana n'djep
i rritu me kangen un tela t'sharkies
dashni per Shqipnin kam prej f'mijnis
me pushk n'dor vatanin e ruj e sa tkem jet nuk shkel kam e huj
-ILIRET-
esht nje qiell qe na bashkon
e nje diell qe na burnon
esht nje gjuh qe flasim tane
e nje tok qe thrrasim nane -2X-
Xhamadani vija vija
o esht Kosova
o esht Shqiperia
rreh si zemer qiftelia
o sa e madhe esht shqiperia

-GOLD AG-

me lot vajtoj per ty vendi jem
vargun e kom Naim e Migjen
un jam n'kete tok ska tjeter mbret
se len shqiponja folen e vet
besa e burrit,pesha e gurit
jeten e japim n'emer te flamurit
Lirin e kemi ma tmadhen shpres
knojm luftojm krejt besa bes
vdesim te tan se falim kurr
nuk esht kjo tok per ty o kaur
verat e mija tradit e shqiptare
i mesova kur ti sum dhe abetare
inati per ty mu ka mbjell mish
se kshtu um kan msu bab, e babgjysh
pak jetojm e vdesim me nder
qe liri t'gzojn brezat e tjer
lojen e vjeter mos e perdor kete her
se forca e jote deshiren s'tma merr
me pushk ne dor luftojm n'mejdan
ja SHQIPRI ETNIKE,ja ska ma ballkan.

-ILIRET-

rruges sime per Shqipni
m'ka percjell nje Drin i Zi
dhe u nisa per me ardhe
porsi vala e drinit bardhe -2X-

-Xhamadani vija vija
o esht Kosova
o esht Shqipria
rreh si zemer qiftelia
o sa e madhe esht Shqipnia -5X-


Ky tekst u dërgua nga Blerta   ditushee
Më Shumë Këngë Nga Ilirët:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet