Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ilirët - Merita Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Merita" kënduar nga Ilirët.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 4 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
4

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Besim Morina - Merita

malli yt sme len te vdes aman aman merita malli yt sm len te vdes aman aman merita deri sa te vish un do te pres je ma e bukra merita dua te them se ste tradhtoj eja eja merita syt e tu kurr si harroj je ma e bukra merita syt e tu kurr si harroj je ma e bukra merita .

Duli - Merita

Merita Merita
Kush na paska nda?
Merita hë'ah Merita
Merita zemrat naj kan vra!
Merita hë'ah Merita
Merita Kush na paska nda?
Merita hë'ah Merita
Merita zemrat naj kan vra!
Merita hë'ah Merita

Sa mir jetën ne e jetuam
Askërkujt nuk i penguam
Ti e re, un i ri
Ishim lind për dashuri !
Sa mir jetën ne e jetuam
Askërkujt nuk i penguam
Ti e re, un i ri
Ishim lind për dashuri !

Merita Merita
Kush na paska nda?
Merita hë'ah Merita
Merita zemrat naj kan vra!
Merita

Sdi qka ndodhi kshtu me ne?
Shpresat tona i kan prre!
Askërkujt sen po i bam
Neve kush na paska nda?
Sdi qka ndodhi kshtu me ne?
Shpresat tona i kan prre!
Askërkujt sen po i bam
Neve kush na paska nda?

Merita Merita
Kush na paska nda?
Merita hë'ah Merita
Merita zemrat naj kan vra!
Merita

Merita Merita
Kush na paska nda?
Merita hë'ah Merita
Merita zemrat naj kan vra!
Merita

Hidaver Osmani - Merita

Bjer o shi e mos u ndal,
Shpirtin mua ma fresco!
Sa shum' plag' un' kam në shpirt,
Askush s'mund të m’i shëron,
Sa shum' plag' un' kam në shpirt,
Askush s'mund të m’i shëron.

Meri-meri, Merita-a,
Rita-rita, oj Merit',
Meri-meri, Merita-a,
Un' të dua, oj Merit'.
Meri-meri, Merita-a,
Rita-rita, oj Merit'.

Plagët e mia jan' të rënda,
Nga malli e vetmia,
Ng'ajo dashuri e zjarrt',
Që më fali vetëm tradhti,
Ng'ajo dashuri e zjarrt',
Që më fali vetëm tradhti.

Meri-meri, Merita-a,
Rita-rita, oj Merit',
Meri-meri, Merita-a,
Un' të dua, oj Merit'.
Meri-meri, Merita-a,
Rita-rita, oj Merit'.

Lotët më rrjedhin si ti o shi,
N'fytyrën time pa u ndal,
Vetëm kënga do t'më ngushlloj,
Për një çast t'a hek një mall',
Vetëm kënga do t'më ngushlloj,
Për një çast t'a hek një mall'.

Meri-meri, Merita-a,
Rita-rita, oj Merit',
Meri-meri, Merita-a,
Un' të dua, oj Merit'.
Meri-meri, Merita-a,
Rita-rita, oj Merit'.
Kthehu e dashur, oj Merit',
Un' të dua, oj Merit'.


Publikimi: 16/05/2012Më Shumë Këngë Nga Ilirët:


Komente 0


Ilirët - Merita
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Merita".
3. Video është e këngës "Merita", por nuk këndohet nga Ilirët.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.