A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Lluni - Menime


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

16/01/2019

2019-01-16T17:58:18

Uh, sot e ftoht nata
barkin e kom unt edhe kuletat e thata
bling bling pjata thu sot o data
i mush hunt inspirim nuk ka kthim mbrapa
Kur o shansa me bo kel dostin e thirr n'tel
masken edhe del yo Casa De Papel
thu bile sikur Kastro po bi se edhe n'liri kom klastrofobi
i gjuj prej luges kta Fake Frank Lucas
lluni poet jo po Shekspiri rruges
i dhojna gdhendje struktures t'kultures
mount rushmore ftyren maje skulptures
mas cdo shkrimi e deshmoj gabim veten,
dyshimin a muj me topirat kangen e vjeter
t'verteten me repovat krejt qa qes n'leter,
e vraj njo shihmi gjuje beaten tjeter.

Njeri i thjesht qe skom desht me ma tesh
e kom preferu me hesht qe kur foli me pas pesh
me deshtim nuk jom ndesh un per loj me fjale mjeshter
sulmoj kta repera sot rima gjuj bresher
Ku po mesum?
Do po shesum qdo dit o replay
per mu bo ma mir po presum
e kuptoj mire luften per mbijetes un,
edhe n'dit me shi n'rrug e maj qirin dhezun
Prej shpis tem kqyri prej dritares tane
dillera,hajna,dollovere osht e njejta pamje
haverat n'rruge premte,shtune,dille,hane
njejten buk e hajne e bojn njoni tjetrin per t'pame
Do e dojn deken,do e shijojn jeten
do me dit ku lindin e abortojn veten
Loyal deri n'dhe komt per toke kryt nalt
Hip Hop my first love
don't stop baby don't stop.


Ky tekst u dërgua nga  Tonito7Kartolina (2)

2019-01-25 10:38:54
Uh, sot e ftoht nata
barkin e kom unt
edhe kuletat e thata
bling bling pjata
thu sot o data
i mush hunt inspirim
U krijua nga N1T4 2019-01-25 10:35:05
Njeri i thjesht
qe skom desht me ma tesh
e kom preferu me hesht
qe kur foli me pas pesh

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019