Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Gjykatës Pa Gjykatë

Gjykatës pa gjykatë,
Çdo ditë gjykoni,
ashtu si të doni,
po e teproni,
po më dëshpëroni,
a nuk kuptoni.

Padi pa fakte,
po më dëshpëroni,
po më lëndoni,
po më ofendoni,
a nuk kuptoni.

Avokat i vetës sime,
mbrojtës i mendimit tim,
ndërtues i suksesit tim,
sfidues i juaji,
gjykatës pa gjykatë.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  94

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet