A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Çeliku

Çeliku

Jam çelik,
i pamposhtur,
i patretur,
i pathyer.
Jam çelik ilirik,
jo veç i kësaj dekade,
jam historik.
Jam një çelik,
i kalitur në toka ilire,
çelik për jetë,
sot në këtë ditë linda,
feniks i vërtet.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  168

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019