Imer Raçi Poezi
Imer Raçi

Tema: Poezi Për Shkollën


Autizmi

E mbylla vetën,
e mbylla edhe fjalën e lirë,
vetën dhe fjalën,
i prangosa me zingjirë.
Autizmi,
qenka semundje ngjitëse,
nuk e trashigova,
por me fjalë të lira,
shumë u lëndova.

Fjalën e lirë,
e lidha me zingjirë.

Mos kërkoni nga unë të flas,
nuk e bëj,
as për më të madhin shkas.

- Poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imi123 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0