A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Trimërie

Ringjallja

I fjetur,
mbeta pa u zgjuar,
I zgjuar,
mbeta pa fjetur,
Koha ikë,
une jam në mjegull.

Nuk shkrihem,
sjam i tretur,
mund të djegem,
e të bëhem hi,
kur do që bëhet ringjallja,
do të ringjallem aty.

Për tokën shqiptare,
do të bëhem edhe hi,
këtu do te ringjallem,
se bashku me te paret,
sepse neve,
askush smund te na shkri.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  17

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019