Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Kot

A doni të bleni personalitet?
E di,
Nuk mund ta arrini vetë.

A doni të bleni krenari?
E di,
edhe atë e don ti.

A doni të bleni pozitë?
E di,
As atë nuk mundesh me arritë.

A doni te bleni shoqëri?
E di,
As atë të krijosh nuk di.

Nuk mund ti blesh,
gjithmone mangu,
ti do të jesh.

Ska shitës,
oferta minimale,
këto nuk blihen me pare.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet