Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Në Pritje

Gjethet u mekën.
Pres!
Gjethet ranë në tokë.
Pres!
Bora mbuloi tokën me plaf të bardhë.
Pres!
Natyra filloi të bleroj.
Pres!
Çeli behar.
Pres!
U korr gruri.
Pres....
Pres....
Pres....
Kënd pres?
Kënd pres në Stacionin e Kohës?

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet