Imer Raçi Poezi
Imer Raçi

Tema: Poezi Për Ndarje


Na Ishte Njëherë...

Seç ishte...
jetonim si në përalla!
ledhatimit nuk mungonin
as edhe atëherë kur flokët ishin shprishur,
as edhe atëherë...
kur aktronim shfaqje teatrale.
ishim dy aktor,
me plot skenar dhe regji të qastit,
erërat ishin duartrokitje
e cicërimat e zogjëve nje melodi amori.
Ehhh...
Sa ëmbël të përcjellur...
Si përfundoj?
Na ishte njëherë...

- Poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imi123 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0