A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Vjeshtë E Llastuar

Ti Vjeshtë përzure Verën
petalet e luleve i thave
Fushat e gjelbërta i alltanose
Ti Vjeshtë fute Verën brenda në hambare
Diellin e bëre me rreze të freskëta
Ti solle lagështi që lagë ajrin
vesa jote petalet i bën të duken se po qajnë
Gjethet vyshken e vyshken
Ato krasparisin si në vaj
Shpezët trazohen në qiell
Shtegtarët në rrugë ku t'ia mbajnë?
Shiu lagë flokët
Vashat nën çadra me taka shpojnë ujin në tokë
Qiellin e prekin retë
Ahhh e bukura ime e llastuar

- poem written by Imer Raçi


- Submitted by Imi123 -

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  22

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018