Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Drejt Dijës

Udhëtar në rrugët e largëta...
Shkretëtira një largësi tek ajo
Takohem me atë dhe aty...
Ku dhe kur?
Paraqiten shumë kanibal mendimi
Thithin mendimin e tjetrit pa mëshirë
E unë eci në shkretëtirën e gjakosur drejt dijes
I rrethuar nga gjakpirësit me lapsa ineksion
I shkruar dhe unë në atë defter të zi e të gjakosur
Të ndalem?
Jo!
Gjaku im le të bëhet një pikë ujë DIJE.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet