Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Ëndrra dhe Shpresë

Kthjellësi

Shiu po breshërin
Përcillet me krisma mormorimash
Qiellin e shkëlqen vetëtima
Retë lëvizin pa drejtim
Erërat sillen me maje në tokë e qiell
Stuhi
Unë eci mbi lumenjë të trubullt
Ku mbeti kthjellësia?
Shpresa ime e lagur...
Rrëzik nga përmbysjet
Eci
Kthjellësia do të mbizotroj...
Nuk përmbyset shpresa ime

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  3

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet