A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Verë E Llastuar

Je llastuar sot,
Vapën nuk e ndale dot.
Pranverës I the ik,
Sa e llastuar që je
dhe ditën e ke më të gjatë në vit.
Diellin ti e llaston,
Lulet vyshken
Sepse ty e llastuar qefin ta bën.
Madje, hëna dhe yjet lozin për ty
Ti e llastuar rri fjetur
Si shikon me sy.
Kush s'të don ty?
Verë e Llastuar

- poem written by Imer Raçi


- Submitted by Imi123 -

Choose star rating

Rating:  3.7 / Votes cast:  6

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018