Më mbaj mend (për 1 muaj)


Tema: Poezi Për Trishtim

Ti Dhe Ti

Zemra më nuk më ka qeshur
Qe shumë kohe më parë
Që nga koha
Kur Ti dhe Ti nuk jeni gjallë

Dhe kur qeshi
Zemra qan në brendi
Nëse ndëgjoj dhe një vdekje
Mendja dhe Zemra shtregtojnë tek Ti dhe Ti

Qaj dhe qaj
As muret nuk më shohin dot
Qaj për ty dhe ty
Dhe sytë më janë tharë në lot

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.8 / Votuan:  9

Komente mbi këtë krijim


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet