Tema: Poezi Për Natyrën

Borë Mbi Beharë

Borë mbi beharë,
Ftoh dhe shpirtin në brendi,
Të strukur dhe zogjtë shtegtarë,
Mos vallë datat nuk tregojnë saktësi as në kalendar,
Cicërima nuk dëgjoj,
Si duket dhe zogjtë të zënë ngusht’
Pranvera a filloi…
Lulet palaviten ashtu me drejtim ere,
Këputen jo nga dorë e bukur për dhuratë,
Të ftohtë dhe të ftohtë,
Pa yje edhe kjo natë.

- poezi nga Imer Raçi


- Poezia u dërgua nga Imi123 -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  9