A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Natyrën

Borë Mbi Beharë

Borë mbi beharë,
Ftoh dhe shpirtin në brendi,
Të strukur dhe zogjtë shtegtarë,
Mos vallë datat nuk tregojnë saktësi as në kalendar,
Cicërima nuk dëgjoj,
Si duket dhe zogjtë të zënë ngusht’
Pranvera a filloi…
Lulet palaviten ashtu me drejtim ere,
Këputen jo nga dorë e bukur për dhuratë,
Të ftohtë dhe të ftohtë,
Pa yje edhe kjo natë.

- poem written by Imer Raçi


- Submitted by Imi123 -

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  9

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019