Imer Raçi Poezi
Imer Raçi

Tema: Poezi Për Fëmijët


Jani Dhe Pëllumbi I Tij

Një pëllumb ra në tokë
Sa shumë u gëzu Jani sot'
Jani pyeti ça', ça', ça'
Unë në vrap, pëllumbin ta za'

Pëllumbi i bardhë,
i bukur sa më s'ka
Jani donte që unë,
pëllumbin të ia za'

Jani ia gjunte ushqimin e tij
Donte pëllumbi të zbriste nga ajo çati.

Pëllumbi i bardh plot hijeshi
Sot, iku nga unë
Jani e përqafoi që nga larg,
Dhe pse afër e donte më shumë.

- Poezi nga Imer Raçi{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0