Imer Raçi Poezi
Imer Raçi

Tema: Poezi Për Dimrin


Dimri I Luleve

Kur dhe dimri të prenë në besë,
Në vend të bores të sjellë vesë,
Dimri po na mashtron,
Në vend të bores, lule lulëzon.

I ngrohtë, jo i ftohtë
Me lule, lulëzon
Kristalizimi i akullt i mungon
Mbretërinë dimërore që tund ulërimat e ujqërve nuk acaron.

- Poezi nga Imer Raçi


- U dërgua nga Imi123 -


{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0