Më mbaj mend (për 1 muaj)

Imer Rama - Ah Moj Nane  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Live 100% 2019"

Komente

Asnjë Koment

28/09/2019

2019-09-28T12:44:31+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Moj Nane" kënduar nga Imer Rama.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Imer Rama i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Besim Morina - Ah Moj Nane

Tanat t`mirat n`shpi me i pas,
krejt dynjan mu me ma fal.

Kur aty nan ti mungon,
aty jetes, jet si thon (2 x).

Ah moj nan, ah moj nan,
shiqoj vendet kah je kan,
shiqoj lulet qe i ke mbjell,
kush per ty do tju mer erë.

Kur t`vjen daja mem vizitu,
lot per n`faqe pom shkojn mu.

Me shkon mendja te ti oj nan,
tishe kon perpara mej dal (2 x).

Ah moj nan, ah moj nan,
shiqoj mendjen ka je kan,
shiqoj lulet qe i ke mbjell,
kush per ty do tju mer erë.

Motra ime n`sy m`shiqon,
"vlla i vogel pse po qan?"

"E ki motren sikur nan,
amanet prej nanes e kam" (2 x).

Ah moj nan, ah moj nan,
shiqoj mendjen ka je kan,
shiqoj lulet qe i ke mbjell,
kush per ty do tju mer erë.

Artiola Toska - Ah Moj Nane

Dasmën sa me qejf e prite
Ç'të kom bo moj nanë
Gocën që me shpirt e rrite
Don me e përzanë

Ku lind dilli, ku del hona
Nuk gjen dashuni
Si dashnia që ka nana
Kur rrit një fëmij

Moj nan, oh medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Oh moj nanë, vaj medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Ç'po të dilka nji pikë loti
Nga ato sytë e tuj
Po t'më kishe dash kaq fort ti
S'më kishe martu

Po ani se më martove
Në der' tjetër shkoj
Dashunin' që ma dhurove
Kurr' s'do ta harroj

Moj nanë, oh medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset

Oh moj nanë, vaj medet
Ti mos qaj, s'ka lezet
Se më shef bota
E më merr haset
Më Shumë Këngë Nga Imer Rama:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet