Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Inis Gjoni
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 31 Tetor 1976
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♏ Akrepi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  147
Këndon kryesisht: pop

Inis Gjoni është këngëtare e njohur. Ajo ka studiuar 12 vjet për balet klasik e më pas ka ndjekur Akademinë e Arteve në degën Regjisurë.Ka marre pjese ne spektaklet më të rëndësishme si “12 vallëzime pa një të shtunë”, “Telebingo kombëtare” etj. Si regjisore ka paraqitur: ”Mosmarrëveshja e Kamysë” dhe “Karriget e Joneskos” etj. Ndersa si aktore ka interpretuar ne: “Lezeti i kolltukut dhe i krevatit”, “Vdekja e Anarkistit” etj. Videoskandali, vdekja e bashkeshortit dhe lindja e Coco Antonel, bene qe Inis te largohej nga muzika dhe te afrohej me shume me teatrin.

Në Nëntor 2001, Ingrit Gjoni & Inis Gjoni marrin pjesë në Kënga Magjike 2001 me këngën "Pa Titull".

Në Prill 2005, Ingrit Gjoni & Inis Gjoni marrin pjesë në Top Fest 2 me këngën "Une Mbremjes Ja Shova Yjet".

Në vitin 2005, Inis Gjoni & Ingrit Gjoni publikojnë albumin "Imazh I Ri". Motrat vendosen te provojne edhe muziken. Ishte koha e publikimeve masive te albumeve muzikore dhe motrat Gjoni nxjerrin ne treg albumin "Imazh I Ri" nga Super Star. Nuk behet fjale per prova te larta vokale, por motrat Gjoni u pelqyen gjithsesi.

Më datë 27 Prill 2008, Ingrit Gjoni & Inis Gjoni publikojnë videoklipin "I Ziu Ti".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Komente

1

Motra e

Ingrit Gjonit


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet