Më mbaj mend (për 1 muaj)


Iosono - Gabove

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Gabove".
3. Video është e këngës "Gabove", por nuk këndohet nga Iosono.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Iosono - Gabove  (Feat. Backy)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

Featuring

Backy

10/12/2011

2011-12-10T18:43:44+00:00Ref.. IosoNo ODK (H)

Shuum gabova veten e Hidherova
sdi pse t'besova u Lendova
mdoLe e pa bes fjaL me pLot me rena
era tradhti t'vjen gjakut neper vena

Rap..1 BacKy ODK :P

Tash e kom kuptu qe gabova e tkom besu//
ket sen se prita prej teje kur me Lendove mu//
n'Ket rast vetin e fajsoj femres mo kur si besoj//
prej sot e tutje 1 jet pa ty do ja fiLLoj//

Ska njeri me gabimi po ti me gabime pLot//
dej dje ke gabu por gabon edhe sot//
nuk fryhesh me gabimet se qato t'mbijetojn//
sa her m'ke than FALMA e prej fiLLimit tja fiLLojm//

Jo edhe du tjem i Lumtur po sdu askend ta Lendoj//
nuk kom ndergjegje si ti me kom dashnis ti mshoj//
e maLLkoj at dit qe s'pari her kur u takum//
puthjet tua i urrej se zemren mu ma bo shkrum//

Jom Lodh me fjat e tua e mshkoj jeta tu vujt//
mir thojn bonu besnik po mos i ze bes askujt//
se ke mo at djaLin qe per ty gjithqka bojke//
edhe pse shum gabove prap per ty mir menojke//

Ref.. IosoNo ODK (H)

Shuum gabova veten e Hidherova
sdi pse t'besova u Lendova
mdoLe e pa bes fjaL me pLot me rena
era tradhti t'vjen gjakut neper vena

Rap.. 2 BacKy ODK (A)

Shum kom sakrifiku hatri i dashnis ton//
s'Deshta kshtu me perfundu po ja kjo ish fati jon//
kshtu jeta o e tiLL me shum padrejtsi//
dikush e don me zemer per dikan dashni ska rendsi//

per ty e dishin krejt qe me ty du me jetu//
ki sen s'Gati shum e kuptun qe ti ke shku//
ju thash qe mo skthehet ajo per mu o e vdekt//
me Lendoj zemren t'thyme prej trupi ma ka hjek//

tash po don me mu kthy po u bo von per ty//
1 dit smujsha pat pa se mu doke se 1ooo (nimij)//
sdin as vet pse jeton kshtu vetin e Lendon//
i bon keq najkujt t'kthehet sot aa ma von//

Kishmi shum endra po te gjitha na u treten//
sdo takomu mo te veni se tash je mo vetem//
vazhdo qysh menon veq insh ALL-LLAH nuk gabon//
kom deshir met pa t'Lumtur ditet kur pa mu jeton//


Më Shumë Këngë Nga Iosono:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet