A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Për Familjen

Familja

Lavderimet per familjen
Kurre s'kan kufi
Te gjithe dashurine time
Do ta shpreh ne kete poezi

Me keni lindur, rritur e ushqyer
Edhe boten do te kaloja
Per familjen time te vyer

Gjithcka qe dua ne kete jete
Eshte familja e vertet
E jo te jetoj jeten
Si nje mbret

Pa patur familjen
Te mungon dashuria
Ama, qe familja ishte kaq e shtrenjte
Une nuk e dija

Por tani qe shoh perkujdesjen
Tani e njoh gezimin
E kurre sdo ta provoj
...hidherimin

Zemra ime eshte e trishtuar
Kur e juaja gjithashtu
Per ju familja ime
Do kaloj qiellin blu

Neper male do kaptoj
E kurre s'do te ndaloj
Gjithe jeten time
Me ju dua ta kaloj

- poem written by Irida Kadri


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  8

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019