Tema: Poezi Për Babain

Per Babane Me Te Mire

BABI IM I SHTRENJTE SHUME
KUR T'SHIKOJ THEM LUMSI UNE
PER KETE BABA KAQ TE MIRE
JAM E QESHUR DHE E DLIRE

CDO HERE QE TE SHIKOJ KRENOHEM
CDO HERE TE SHOH LUMTUROHEM
DHE QE BABANE TIM TA KRENOJ
LART NE DIJE DO TE FLUTUROJ

NDOSHTA ATIJ I THEM BABA...
POR THELLE NE SHPIRT E QUAJ VELLA

- poezi nga Irida Kadri


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  8