A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Irini Qirjako - Leskovik O Fryn Nje Ere

Teksti i këngës:

Leskovik o fryn nje ere
O dilni hapni moj penxherete x2

Dilni hapni moj penxherete
O se vjen djali moj vet i trete x2

Se vjen djali moj vet i trete
O me daulle moj me gernete x2

Me daulle moj me gernete
O qemanes o ç'i bie vete x2

Leskovik o gur i thate
O sa te bukra mo i ke grate x2

Sa te bukra mo i ke grate
O si te voglat moj te medhate x2

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019