Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irini Qirjako - Te Rriti Mamaja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  21

Te rriti mamaja moj
Te beri manare
Nuse bukur je ber moj
Shtatin si sorkadhe x2

Te mori babai moj
Te nxori ne valle
Te si mbajte lotet moj
Per babane ti qave x2

Ika baba ika
Mbeç me shendet
Shendet pac moj bije
Atje ku te vesh x2

Ika vella ika
Mbeç me shendet
Shendet pac moj moter o
Atje ku te veç x2

Te rriti mamaja moj
Te beri manare
Te mori bandilli moj
Te mori per fare x2


Ky tekst u dërgua nga Medije   buffet30

Irini Qirjako - Te Rriti Mamaja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Rriti Mamaja".
3. Video është e këngës "Te Rriti Mamaja", por nuk këndohet nga Irini Qirjako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:


Komente 0