Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irini Qirjako - Tundu Bejke

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Tundu Bejke".
3. Video është e këngës "Tundu Bejke", por nuk këndohet nga Irini Qirjako.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Irini Qirjako - Tundu Bejke  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Tundu Bejke"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2012

2012-11-30T23:00:00+00:00Oooo duke tundur
Zbret tek stani
Me shami lidhur tek balli
Tundu moj beke e bardhe tundu
Naten ëëë me henë tundu
Beke e bardhe e bore e malit
Ti je moj ilaçi cobanit

Oooooo gjithe nate e behari
syla degjohej der te stani
Bej te fle gjumi s'me ze
Sulo moj bije e embelë
E degjohej gezon xhani
I bihe fjalet cobani.

Ooo kur merr uje te burimi
Me dukesh si lule prilli
Tundu moj beke e bardhe tundu
Naten ë me henë tundu
Beke e bardhe e bore malit
Ti je moj ilaci cobanit

Ooo popeja na zbret na mali
Ato ja majen e ballit
Bej te fle gjumi sme ze
Sulo moj bije e embel ë
E degjohej gezon xhani
I bie fjalet cobani.

Ooo kur me ben shkarpa ne brinjo
Atje do ta bej pusinë
Tundu moj beke e bardhe tundu
Naten ë me hene tundu
Beke e bardhe e bore malit
Ti je moj ilaci i cobanit.

Ooo ne mengjes pa gdhire mire
Do Takohem me barine
Bej te fle gjumi sme ze
Sulo moj bije e embel ë
E degjohej gezon xhani
I bie fjalet


Ky tekst u dërgua nga Albani
Më Shumë Këngë Nga Irini Qirjako:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet