A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Irini Qirjako - Dhenderr Te Ben Motra  (Feat. Selim Paja)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/07/2015

2015-07-09T10:08:55

Featuring

Selim Paja


irini
me ike i vogel
rrugeve te botes
kthehu te bej dhenderr
o i miri mtres
e lule mbijne shume
por jo si tek ne
vajza shqipetare
;era menekshe.

selimi
dashuria jote
me rriti cdo dite
nje moter si tyja moj
vlen sa perendite
e ne kurbet u rrita
pash vajza si drite
vec kjo shqipetarja moj
;me hyri ne shpirte.

ref.x2.
vajz nga shqiperia
nga viset e mija
lum moj kush e ka
nuse per vella.

irini.
kostum dhenderrie
porosita vete
motra per vellane
dhe shpirtin e jep
o hajde vella xhani
o me trashegime
me i miri botes
;je per zemren time.

selimi.
sme verbuan dritat
as dhe pasuria
para kesaj vajze moj
nga viset e mija
e ska si toka jote
motra me ka thene
si vajzat shqiptare moj
;zoti me nuk bene.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019