A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Irkenc Hyka

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  266
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Irkenc Hyka është një këngëtar dhe autor këngësh shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Irkenc hyka ka filluar të merret me muzikë që në moshën 17 vjeçare. Ka kënduar edhe më herët si fëmijë nëpër festivalet e fëmijëve. Ka mabruar "Liçeun Artistik për kanto" në Tiranë dhe ndjek studimet në Akademinë e Arteve në Tiranë. Është kompozitor i disa këngëve mjaft të njohura. Ka bashkpunuar me këngëtarë të ndryshëm dhe sot vazhdon të punojë dhe të kompozojë në studion e tij. Në Nëntor 2014, Irkenc Hyka merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

1 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Kthema
Kenge Shpirti
Një Lamtumirë
Valla
Si Të Jem Mirë
Tymi Dashnis
Dashni E Vjetër
Lule Pa Erë
Ne
Si Unë

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Përkthime (12)


Artistë Të Ngjashëm:

Elgit Doda

Ardian Bujupi

Butrint Imeri

Olen Cesari

Ramadan Krasniqi (Dani)

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Ardit Gjebrea

Redon Makashi

Avni Mula

Shpat Kasapi


Tags: Irkenc Hyka

Irkenc Hyka në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019