A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Irkenc Hyka - Kthema  (Feat. Kaltrina Selimi)


Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  18

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

08/11/2018

2018-11-08T17:00:29

Featuring

Kaltrina Selimi

Music:

Irkenc Hyka

Lyrics:

Endrit Mumajesi

Arrangement:

Dj Jojo


[Irkenci:]
Kthema zemrën që ta dhash
Ti s'e meriton me t'dasht
Nuk e di a ta kam thanë
sa kam vujt unë kur u ndamë

[Kaltrina:]
Kthema kohën që kam humb
Kthemi lotët, kthemi plumb
Shumë ma mirë ata me m'vra
se me tjetër ty me t'pa

[Irkenci:]
Ktë zemër, copa copa po e mbledh
Gjithë jetën kam me dasht
sa jetë m'ka mbet

[Kaltrina:]
Sa gabim, sa gabim, sa gabim
e kam dit që n'fillim
Nga dashnia s'ka shërim
Ahh shpirti im

[Irkenci:]
Kthema zemrën që ta dhash
Ti s'e meriton me t'dasht
Nuk e di a ta kam thanë
sa kam vujt unë kur u ndamë

[Kaltrina:]
Kthema kohën që kam humb
Kthemi lotët, kthemi plumb
Shumë ma mirë ata me m'vra
se me tjetër ty me t'pa

Në zemër, për një tjetër
nuk kam vend
gjithë jetën m'dhe dashni,
po dashni helm

[Irkenci:]
Sa gabim, sa gabim, sa gabim
e kam dit që n'fillim
Nga dashnia s'ka shërim
Ahh shpirti im

Kthema zemrën që ta dhash
Ti s'e meriton me t'dasht
Nuk e di a ta kam thanë
sa kam vujt unë kur u ndamë

[Kaltrina:]
Kthema kohën që kam humb
Kthemi lotët, kthemi plumb
Shumë ma mirë ata me m'vra
se me tjetër ty me t'pa

e-Cards (3)

2018-11-12 20:21:10
Në zemër për një tjetër
nuk kam vend
Gjithë jetën m'dhe dashni
po dashni helm
2018-11-11 23:06:39
Kët zemër,
copa copa po e mbledh
Gjithë jetën kam me dasht
Sa jetë m'ka mbet
2018-11-10 10:47:56
Kthema zemrën që ta dhash
Ti s'e meriton me t'dasht
Nuk e di a ta kam thanë
Sa kam vujt unë kur u ndamë

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019