Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Official Video Kërko Video Top 200

Irkenc Hyka - Mezi Pres  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  38

Komente

Asnjë Koment

23/01/2020

2020-01-23T11:57:39+00:00

Teksti:

Endrit Mumajesi

Orkestrimi:

Dj Jojo

Muzika & Orkestrimi:

Irkenc Hyka

Video Produksioni:

MAX Production
Me thërrime e shumë dashuri
Nona m'rriti, sot jam djalë i ri
Erdhi vakti zemrën me e dorzu
Se pa ty s'po muj dot me duru

[REF.:]
Mezi pres me ja thon nonës
që n'dashni kom ra
Ma t'mirën e Shqiptarisë
me ja çu me pa
Mezi pres me ja thon nonës
që n'dashni kom ra
Masi ajo ka me e pa
Ah sa ka me qa

Ti diamant, une zemer dukat
Nuk du sen, veç me t'pas ty ngat
Erdhi vakti zemrën me e dorzu
Se pa ty s'po muj dot me duru

[REF.:]
Mezi pres me ja thon nonës
që n'dashni kom ra
Ma t'mirën e Shqiptarisë
me ja çu me pa
Mezi pres me ja thon nonës
që n'dashni kom ra
Masi ajo ka me e pa
Ah sa ka me qa

Mezi pres me ja thon nonës
që n'dashni kom ra
Ma t'mirën e Shqiptarisë
me ja çu me pa


Ky tekst u dërgua nga  bblertaahmetiKartolina (3)

13
36
21

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORYMë Shumë Këngë Nga Irkenc Hyka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet