Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Irma Gurakuqi - Lozonjarja  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Pse Keshtu?"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Lozonjarja" kënduar nga Irma Gurakuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Julian Mustafa - Lozonjarja

Nje nate te bukur plot me enderra
Nje puthje te embel te kerkova
Se dija se c'ishte dashuria 2here
Por ja qe e ndjeva un me ty

Ah lozonjare vajza ime
Jo jo pa ty nuk mund te rroj
Te desha te desha si i marre 2here
Me mall edhe kitare po te kendoj

Si lulja qe mbajte ti ne dore
Ashtu ishin agimet per ne
Se lulja vyshket prap moj vajze 2here
Dashuria jone jo nuk vdes

Ah lozonjare vajza ime
Jo jo pa ty nuk mund te rroj
Te desha te desha si i marre 4here
Me mall dhe kitare po te kendoj

Osman Shehu - Lozonjarja

ike nga une lozonjare pa menduar per mua fare ti oh ti moj vashezo, qe kur ike ti moj vasho,syte e ti me nuk i pasho ti oh ti moj vashezo, te kem krah te fluturoj te rrembej e te shkoj eja ti me mua dashuri te paster une dua.kthehu kthehu lozonjare mos mos luaj me mu fareti oh ti moj vashezo,te kem krah te fluturoj...........
Më Shumë Këngë Nga Irma Gurakuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet