Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Irma Gurakuqi - Pranvera Filloi Me Ardhë  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  2.3 / Votuan:  3

Këngë e albumit:

"Pse Keshtu?"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2004

2004-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Pranvera Filloi Me Ardhë" kënduar nga Irma Gurakuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Frederik Ndoci - Pranvera Filloi Me Ardhë

Pranvera filloi me ardhë
dhe bylbyli nis me k'ndu'
Njajo drandafillja e bardhë
del n'dritare me ndig'ju'
O shpirt sa të du'
përmbas teje kam mbaru'
O shpirt sa të du'
S'bashku't jetën me e kalu'

Rreth e rreth Shkodrës jam sjell'
lule m'lule tuj shetit
Ndër ma t'bukrat ty t'kam zgjedhë
porsi hyll' i bukurisë
O shpirt sa të du'
përmbas teje kam mbaru'
O shpirt sa të du'
S'bashku't jetën me e kalu'

Këngë Shkodrane - Pranvera Filloi Me Ardhë

I: Pranvera filloi me ardhë
Dhe bylbyli nisë me k’ndu’. :I
I: Njajo dranofillja e bardhë
Del n’dritare me ndigju’. :I
Ref.:
Oooh shpirt sa të du’
Per mas teje kam maru
Oooh shpirt sa të du’
S’bashkut jetën me kalu’.
Rreth e rreth Shkodrës jam sjellë
Lule m’lule tuj shetitë
Ndër ma t’bukrat ty t’kam zgjedhë
Porsi hylli i bukurisë.
Ref.:
O shpirt…
Kanarinën e merr malli
S’mundet kujt me i diftu’
Se bylbyli asht i pari
Edhe unë i kam besu’.
Ref.:
O shpirt…
Më Shumë Këngë Nga Irma Gurakuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet