Më mbaj mend (për 1 muaj)


Irma Gurakuqi - Esperanca

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Esperanca".
3. Video është e këngës "Esperanca", por nuk këndohet nga Irma Gurakuqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Irma Gurakuqi - Esperanca  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Une Dhe Ti"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2011

2011-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Esperanca" kënduar nga Irma Gurakuqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Irma Gurakuqi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vaçe Zela. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Esperanza, hay esperanza
Oye este tango se suele bailar

Esperanza, hay esperanza
Este tango se baila sin cesar

Te conocí
y te enamoré y me ilusioné
y ahora todo se acabó

Y al conocer
Tu fingido amor, que causó dolor
Y a mi pobre corazón

De nada valen
los abriles que he vivido
si de mujeres nunca se sabe

La que no es mala
lo aparenta muchas veces
y la que es buena no lo parece

Ay qué pena me da
Esperanza, por Dios
tan graciosa, pero no eres buena

Ay qué pena me da
Esperanza, por Dios
tan graciosa, y sin corazón

Y esperanza, hay esperanza

Oye este tango se suele bailar

Esperanza, esperanza
este tango se baila sin cesar

De nada valen
los abriles que he vivido
si de mujeres nunca se sabe

La que no es mala
lo aparenta muchas veces
y la que es buena no lo parece

Ay qué pena me da
Esperanza, por Dios
tan graciosa, pero no eres buena

Ay qué pena me da
Esperanza, por Dios
tan graciosa, y sin corazón

Esperanza, esperanza
oye este tango se suele bailar

Esperanza, esperanza
este tango se baila yaMë Shumë Këngë Nga Irma Gurakuqi:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet