Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
  • teksteshqip.com

Irma Libohova - Kafe, Llafe

Teksti i këngës:

Hajde zemer, bashke te rrime,
nje kafe, te dy ta pime..
e ti themi, hallet tona..

Hajde zemer, bashke te rrime,
nje kafe, te dy ta pime,
ti moj kafe, vlen miliona..

Bota hallin tim e di..
lug,pirunj sa kam ne shpi..
Perreth teje, moj kafe
hallet e botes, i qajme ne..

REFRENI 2X

Eh, sa shije me ke moj kafe
perreth teje, mal me llafe
Kur mbarojme llafet, jane tretur
Ama,shija jote me ka mbetur..

Me sheqer,pa sheqer
jepni kafe,beni nder
Me sheqer, pa sheqer,
dhe dy kafe, s´bejn qeder..

kaaaafeeeeeheee

refreni final

kryefjale e diteve te mija
kafellafe dhe shoqeria
kur mbarojme llafet jane tretur
ama shija jote me ka mbetur

eh, sa shije etj....

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)
teksteshqip.com © 2007 - 2019