A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Irma Libohova - Ma Kishe Shtepine Ne Rruge

Teksti i këngës:

Ma kishe shtepine ne rruge
Kur kaloj qelloj me gure
S'jam e vetme por kam burre
Sote derezeza

C'u ngrita o moj qe ne mengjes
Te t'i shoh dy syte e zes
Moj e bij'e Xhanfizese
Zemren time se c'ma ndez

Hidhe kemben kapto gardhe
Te te shoh o moj pulpen e bardhe
Pulpa jote rrathe-rrathe
Hidhet c'e kafshon nje djale

Te me qani hallin mua
Kam mbetur jetim pa grua
Do te zbres atje ne krua
Mbase vjen ajo qe dua

Do te zbres atje ne krua
Mbase vjen ajo qe dua
Ta ze nje cike ne thua
Sote derezeza

Kemi krijuar një rubrikë të re me Akorde Këngësh Shqip. Ju lutemi të na ndihmoni nëse mundeni me akordet e kësaj kënge. Faleminderit për kohën tuaj!


(Nëse Keni)


(Mund të lihet bosh)


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019