A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Irma Libohova - Fustani I Bardhe


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

08/06/2011

2011-06-08T17:15:41

Këngë e albumit:

"100 Këngët E Shekullit Vol. 5"


N'enderrime o e dashur sheh feminine
E ne gezime ti me mall kujton rinine
Por ato shkuan.vitet kaluan
Fustani bardhe ty te pret tani

Me te bardha me ta bardha veshur-o
Zbukuruar si yll i mengjesit-o
Babai nena te gezojne vashez-o
Sic e enderruan shpresat kot s'u shkuan
Po keta lote keta lote c'i ke ti
Leri nazet nazet leri moj tani
Se ti djalin nuse moj e zgjodhe vete
Gaz per ty ne jete
REFRENI
I ke naze gjith'keto gjeraqine e bukur-o
Po pse ben sikur nuk do mer shamine e dhendrit-o
Hej n'valle prij me gaz ti ne krye neve pas
Hej kenga le t'bucase e bardha nuse
Gjith' te mirat te urojme jet'e mot
Gazi yt edhe i yni eshte sot
Ndaj dhe zemra jone me ty sot kendon
Lumturi t'uron

Me te bardha me te bardha veshur-o
Zbukuruar si yll i mengjesit-o
Shoqet te qendrojne rrotull vashez-o
Sonte te kane neser me ty s'jane
Po keta lote.....
REFRENI.....


Ky tekst u dërgua nga  bletath
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019