A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Irma Libohova - Ne Lindem Ne Pranvere


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

05/06/2011

2011-06-05T15:37:40

Muzika:

Agim Krajka

Teksti:

Arben Duka


Nuk e mbaj mend ne ishte Prill a Maj,
Kur emrin tend une ne buze nisa ta mbaj,
Cdo hap ne jete me zgjon nje melodi,
Ne cdo motiv refreni ishe ti.

Nje stine e blerte ty emrin ta ka dhene,
Ndaj prane e prane buzeqeshni ne cdo kenge,
Nga zerat tane ditet kumbojne,
Se ne pranvere ne lindem te jetojme.

Motivi pranveror vallezon ne gji si det,
Dallgezon' prej kraharori dhe merr krahe ne jete.
ora dhe ditet shkojne,
E jeta ne shtigje na fton'
Drite pranverore vendi im jeton.


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019