Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.


Irma Libohova - Krushqit  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2006

2006-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Preke Hunden"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Krushqit" kënduar nga Irma Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Gili. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Koha shkon ngadalë që kur ti më le
treten si në valë fjalët që mi the
deshtëm unë e ti darsëm në pranverë
mbushim plot shtëpine me gaz e hare

Ref:
Krushqit nisen me udhë të mbarë
un e veshur me të zezë vajtoj dashurinë e vrarë
krushqit nisen me valle t’vjetër
këngët tona tjerët i këndojnë në një darsëm tjetër
ku nuse s’jam moj nanëMë Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...