A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Irma Libohova - Horoskopi


Choose star rating

Rating:  1.3 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1991

1991-12-01T00:00:00

Song from the album:

"Albanian Radiotelevision"

Participating in

Festivali i 30-të në RTSHIt's a long time that we try finding the lyrics to "Horoskopi" sung by Irma Libohova.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Irma Libohova attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Xhelal Xheladini. We wish that's the lyrics you are looking for:

Një ditë duke lexuar horoskopin
më ra në sy shenja ime bricjapi,
Thash me vehte do ta lexoj
me vëmendje ta analizoj.

Shkruante se javën që do t'vij
do t'kem shanse t'mira n'dashuri,
E unë qesha porsi i marrë,
ç'më duhet thash mua ky skenar

E ky skenar i perfeksionuar
dëshiroja që të marrë udhë,
Në të vërtetë kisha veç një dëshirë
jo për dashuri t're por e vjetra të më vij

Një mëngjez dera u hap
me valixhe n'dorë ajo u kthye prap,
Loti im dhe i saj u përzien,
ishte dhurata më e mirë që m'erdhë

Kaloja ditët si një vagabond
mendoja nuk ka gjë që më gëzon,
Por ja horoskopi dhe reçeta e tij
skenar të saktë më solli n'dashuri

Ja pra ndodhë që edhe horoskopit
nganjëherë duhet t'i besoni,
Por edhe nëse nuk realizohet
juve prap mos u hidhëronimore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019