Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Irma Libohova - Nuk Eshte Loder Dashuria  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente

Asnjë Koment

01/04/1989

1989-04-01T20:00:00+00:00

Muzika:

Flamur Shehu

Teksti:

Jorgo Papingji

Pjesëmarrëse në

Kur Vjen Pranvera 1989
Nuk eshte loder dashuria
nuk eshte si fllad qe ledhaton
dhe iken shkon
Jo nuk eshte vetem enderime
dhe vjen prane ajo
me mijra zemra ajo i pushton
papritmas dhe jeta ndryshon
Iku feminia dhe erdhe nga larg
erdhi dashuria per ty dic me tha
dhe per cudi tani se di
u bere krejt tjeter njeri
Erdhi dashuria me te erdhe ti
erdhi dashuria dhe s'jam me femije
Ndoshta nje fjale nje vershellim a sinjal
nje nate e bukur pa gjume
nje rahje zemre me shume
tani u rite me thote
Nuk qenka loder dashuria jo
vjen pa pritur dhe troket
dhe kenge zgjon
ja ku te erdha te thote
dhe jeta duket me e plote
Vajza o moj vajza
dhe ju djem capkene
gonxhet qe cel mosha
mos i prishni jo
Vajza qe lulezoni jeten zbukuroni
jeto dashuria jeto


Ky tekst u dërgua nga Alma Bezhani
Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet