Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Ike Ti Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  6

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ike Ti" kënduar nga Irma Libohova.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 35 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
35

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Edita Sopjani - Ike Ti

E urrej këtë vetmi, në këtë natë me shi
Nuk e kuptoj këtë ndjenj, pse të du kur me mu s’je
Nuk e di çfarë ndodhi, nuk e di pse ndodhi
Ike u largove dhe më harrove për një tjetër

Ref:
Ike ti me atë...
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem unë se di
Ike ti me atë ..
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem
ku mbetem unë se di…

Se meriton as të t’urrej
Se urrejtja është lloj dashnie
U mundova me gjetë arsye
E me pas për neve një zgjidhje
Me mbajt një lidhje, por mbete hije
Duart mi lidhe…
Ike u largove dhe më harrove për një tjetër...

Ref:
Ike ti me atë...
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem unë se di
Ike ti me atë ..
Dhe mua më le të vetme
Ike ti pa dashuri, dhe ku mbetem
ku mbetem unë se di…

Elsa Fazlija - Ike Ti

Me pate thene se jeta jote une jam
Pate premtuar , jo jo tjeter nuk ka
Gjithcka u thye kur ajo hyri mes neve…oooo noooo…

E une mendova do ta perballojme
Se dashuria gjithcka mbijeton
Paskam gabuar se s’te paskam njohur, ty aspak

Por kam nevoje ta dijsh…

Se te desha me t’vertete
Tash me s’ka kuptim ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Ty, sa te desha une vertete
Eshte e kot tani ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Me vjen inat, dhe sot kur une e mendoj
Se meriton ti as kete kenge ta kendoj
Por me beso, se nuk ndryshon asgje mes neve…oh noooo

Vec nje mesim mesova une nga ti
Se jeta t’sjellka t’tjera dashuri
Dhe nuk pendohem tash qe ti ke ikur, jo aspak
Vec kam nevoje ta dijsh…

Se te desha me t’vertete
Tash me s’ka kuptim ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Ty, sa te desha une vertete
Eshte e kot tani ta them
Ike ti me tjetren, ike ti, pse ike ti, pse…

Yllka Rexha - Ike Ti

Vetem
ne nje trup si nje peme
qe dhe deget ja ke marr
Vetem
per nje fjale te pathene
edhe endrren ma ke vrar
Vetem
per nje buze te paprekur
qe do zjarrin tend ne sy
Vetem
per nje lot qe se kam derdhur
oqenan u be per ty
Ike ti
si dielli ne perendim
pa lamtumir
merr tani
jeten time
nuk e dua pa dashuri


Publikimi: 15/02/2020
Muzika: Alban Arifi
Teksti: Irma Libohova
Orkestrimi: Alban Arifi
Video Produksioni: Fullmoon ProductionMë Shumë Këngë Nga Irma Libohova:


Komente mbi këtë këngëIrma Libohova - Ike Ti
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ike Ti".
3. Video është e këngës "Ike Ti", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.