Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irma Libohova - Pijanecja Jote Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Jepma eks.
Trullosma...
Pas çdo gote, shumë lotë ka.
Nëpër gotë, mos u fshih kot.
Zemra ime e deformuar të pa sot.

Ne jemi fshirë, por në kohë ke ngrirë
Dhe errësira ime s'të ka shkrirë.
Sot kush të ftoi, sot kush të ftoi?
Ah...më plagoi...!
Kush e ftoi, ta ndalojë!

REFRENI:
Ndaljani të vijë, o miqtë e mi.
Ndal, se zemra gjak pikoi.
Nga vdekja erdhi, e jetën ma uroi.
Me verë jetën ma uroi.

Kaq shumë vite ti mungove!
Me tradhti ti më kërkove.
Ja ku m'ke.
Jam pijanecja jote.

Pimani verën, tallmani gjakun.
Po pse e ftuat të ma lajë hakun?
Pikën e dobët kush ma zbuloi,
Ah...Vuajtje pastë!
Se vera ime do e ngushëllojë!

REFRENI:
Ndaljani të vijë, o miqtë e mi.
Ndal, se zemra gjak pikoi.
Nga vdekja erdhi, e jetën ma uroi.
Me verë jetën ma uroi.

Sa shumë vite ti mungove!
Me tradhti ti më kërkove.
Ja ku m'ke.
Jam pijanecja jote.
Irma Libohova
Publikimi: 17/11/2023
Muzika: Eriona Rushiti
Teksti: Elios Shuli
Video Produksioni: MAX Production
Produksioni: Enis Mullaj
Mix & Master: Enis Mullaj
Image Director: Alda Dreni AtelierIrma Libohova - Pijanecja Jote
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pijanecja Jote".
3. Video është e këngës "Pijanecja Jote", por nuk këndohet nga Irma Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Irma Libohova:


Komente 0