Më mbaj mend (për 1 muaj)

Irsa Qosja
  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 25 Korrik 1995
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  11

Irsa Qosja është këngëtare e njohur. Irsa Qosja studioi muzike klasike ne Liceun Artistik dhe me pas ndoqi studimet per Shkenca Komunikimi.

Ne moshen 14 vjecare, ajo mori pjese ne emisjonin TIP te tring digital. Ajo aty u spikat per inteligjencen e saj si femije dhe si personazhi me tip dhe me stilin e vaçantë skenik të veshjeve. AJO ka luajtur role ne teatrin e operas dhe baletit.

Në Maj 2013, Irsa Qosja merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Enderr". Në moshën 17 vjecare Irsa sjell këtë këngë RNB, e cila u vlerësua mjaft nga publiku sepse solli një atmosferë shumë të këndshme.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  irgidenisa  

Komente

Asnjë KomentKomente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet