Audio

Ismail Hysenj - Tumankuqe  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/2015

2015-12-01T00:00:00

Orkestrimi:

Alfred Kaçinari

Këngë e albumit:

"Kenget E Shpirtit Tim"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tumankuqe" kënduar nga Ismail Hysenj.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Ismail Hysenj i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Dhurata Dora - Tumankuqe

Tumankuqe
moj bel-hollë,
Ma bën me sy,
ma bën me dorë,
Tumankuqe
moj bel-hollë
Ma bën me sy,
ma bën me dorë

Ma bën me sy,
ma bën me dorë
Te pret djali
ne oborr
Ma bën me sy,
ma bën me dor
Te pret djali
ne oborr

Amantia - Tumankuqe

Tuman kuqe moj bel holle
ta boj me sy ma bon me dore
tuman kuqe moj bel holle
ta boj me sy ma bon me dore
dhe shtepia me derrasa dil moj lale tshoh se plasa.
dhe shtepia me derrasa dil moj lale tshoh se plasa.

dil moj dil ti ne dritare vajze çame lozonjare
dil moj dil ti ne dritare vajze çame lozonjare
ta boj me si ma bon me dore
te pret djali ne oborr
ta boj me si ta boj me dore
te pret djali ne oborr

Tuman kuqe moj bel holle
lule maji, lule bore
tuman kuqe moj bel holle
lule maji, lule bore,

zbriti shkallet nji nga nji sa ta shof synin e zi
zbriti shkallet nji nga nji sa ta puth synin e zi.

Xhon Berisha - Tumankuqe

tuman kuqe moj bel holl
ma ben me sy ma ben me dor
tuman kuqe moj bel holl
ma ben me sy ma ben me dor

tek shtepia me derrasa dil moj kaleshe se plasa...
tek shtepia me derrasa dil moj kaleshe se plasa
dil moj dil ti ne dritare vajze came lozonjare,
dil moj dil ti ne dritare vajze came loznjare

me vrve tu vrafte xhani per nje brokoza tumani,
me vrave tu vrafte xhani per nje rokoza tumani,
dil moj dil ti ne dritare vajze came lozonjare,
dil moj dil ti ne dritare vajze qame lozonjare.

Më shumë këngë me këtë titull:
Më Shumë Këngë Nga Ismail Hysenj:

Më Shumë...