A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ismail Hysenj - Tumankuqe


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2015

2015-12-01T00:00:00

Arrangement:

Alfred Kaçinari

Song from the album:

"Kenget E Shpirtit Tim"It's a long time that we try finding the lyrics to "Tumankuqe" sung by Ismail Hysenj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Ismail Hysenj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Dhurata Dora - Tumankuqe

Tumankuqe
moj bel-hollë,
Ma bën me sy,
ma bën me dorë,
Tumankuqe
moj bel-hollë
Ma bën me sy,
ma bën me dorë

Ma bën me sy,
ma bën me dorë
Te pret djali
ne oborr
Ma bën me sy,
ma bën me dor
Te pret djali
ne oborr

Amantia - Tumankuqe

Tuman kuqe moj bel holle
ta boj me sy ma bon me dore
tuman kuqe moj bel holle
ta boj me sy ma bon me dore
dhe shtepia me derrasa dil moj lale tshoh se plasa.
dhe shtepia me derrasa dil moj lale tshoh se plasa.

dil moj dil ti ne dritare vajze çame lozonjare
dil moj dil ti ne dritare vajze çame lozonjare
ta boj me si ma bon me dore
te pret djali ne oborr
ta boj me si ta boj me dore
te pret djali ne oborr

Tuman kuqe moj bel holle
lule maji, lule bore
tuman kuqe moj bel holle
lule maji, lule bore,

zbriti shkallet nji nga nji sa ta shof synin e zi
zbriti shkallet nji nga nji sa ta puth synin e zi.

Xhon Berisha - Tumankuqe

tuman kuqe moj bel holl
ma ben me sy ma ben me dor
tuman kuqe moj bel holl
ma ben me sy ma ben me dor

tek shtepia me derrasa dil moj kaleshe se plasa...
tek shtepia me derrasa dil moj kaleshe se plasa
dil moj dil ti ne dritare vajze came lozonjare,
dil moj dil ti ne dritare vajze came loznjare

me vrve tu vrafte xhani per nje brokoza tumani,
me vrave tu vrafte xhani per nje rokoza tumani,
dil moj dil ti ne dritare vajze came lozonjare,
dil moj dil ti ne dritare vajze qame lozonjare.
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019