A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ismet Aloshi - Ata Sy


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/10/2018

2018-10-10T17:00:05


It's a long time that we try finding the lyrics to "Ata Sy" sung by Ismet Aloshi.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Ismet Aloshi attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Bimi Mustafa - Ata Sy

ref2
Me ty t'miren e kam pa
me ty t'keqen e kam nda
e ne fund jam vra...

Fjal per fjale t'kam besu
asnjeher nuk kam dyshu
se ke mem tradhtu

Ata sy, syt e zi,
ata sy me lan ne vetmi
Ata sy, syt e zi
ah ata sy ishin krejt tradhti

ref2
Nje pjes t'shpirtit ma ke kput
e mke lan n'vetmi me vujt
mke than ZOTI t'rujt

Pse krejt shpirtin s'ma ke marr
edhe zemra t'me ishte ndal
pse mke lan te gjall.

Ata sy, syt e zi,
ata sy me lan ne vetmi
Ata sy, syt e zi
ah ata sy ishin krejt tradhti

Ata Sy Sy Te Zi
Ata Sy Me Lan Ne Vetmi
Ata Sy Syt e Zi
ah Ata Sy Ishin Kejt Tradhti

Andos - Ata Sy

Sa herë që jeta më lëndon
Sa herë që jeta më trishton
Sa herë që jeta si hije kalon
Tek ajo rruga thjesht ndalon
Thjesht ndalon

Ref.:
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

Sa herë që jeta më ndryshon
Sa herë që jeta më harron
Sa herë që jeta më largon
Tek ajo dritën ma kujton
Tek ajo dritën mua ma kujton

Ref.:
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
As koha as dhimbja nuk më mjaftojnë
Ata sy unë kurrë s'do t'i harroj
Lotët e saj çdo natë do t'i kujtoj

O sa të doja vetëm unë e di
O sa të doja ti kurrë s'do ta dish

Skender Buzoli - Ata Sy

A ki tash rrahati
Qe prishe di dashni
Veprove pa mendu
A deshirove kshtu?
Jo nuk e lam dit,
Erdh fundi pa e prit!
Dashuri me fat
Nuk mahet me inat

Ref:
Ata sy mu ata sy mkan mashkru
Mkan lendu mallkoj veten kur te pash
Tash shum te du shum te du

Tregom kan sod e ki
Kush tash tjep furzi
Ku isha xhith me ty
Shikoj vendet me sy
Jo kur stu kam nda
Ato ditet e renda
At kujtohet n‘mend
Kur tkam ardh un at wend

Ref:
Ata sy mu ata sy mkan mashkru
Mkan lendu mallkoj veten kur te pash
Tash shum te du shum te du
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019