Isuf Rashiti
Isuf Rashiti

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Kosaqë I Epërm Kosovë

Biografia

BIOGRAFIA: Isuf Rashiti është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Ka disa dekada që Isuf Rashiti nga Gjilani jeton me këngën folklorike. Ka lindur në fshatin Kosaqë i Epërm dhe qysh si fëmijë 2-vjeçar, bashk me familjen e tij jeton në Gjilan, ku edhe e mbaron shkollimin. Isufi i vogël dhe entuziast qysh në vitet 70-ta të shekullit të kaluar, dallohet me zërin e tij karakteristik. Gjatë kësaj periudhe, ishte bërë një fimijë i dashur dhe i respektueshëm për të gjithë mësuesit dhe rrethin ku jetonte. Ka qenë shumë...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume» Dërgo Një Këngë »


Komente 0